Κυριακή 14 Σεπτεμβρίου 2014

Πρεμιέρα με το δεξί για τον Οπούντιο Μαρτίνου

Με δυο τέρματα σε διάρκεια 14 λεπτών οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» το ματς παίρνοντας το πρώτο τρίποντο της σεζόν
Ο Οπούντιος Μαρτίνου κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να κάμψει την αντίσταση του Πυρσού Γρεβενών στην πρώτη αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Το σκορ άνοιξε στο 59’ ο Καντού με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 73’ ο Καπός με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Επίσης, αμφότερες οι ομάδες τελείωσαν το ματς με 10 παίκτες καθώς στο 50’ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Βέλλιος, ενώ 5 λεπτά αργότερα ο Ιγκλέσιας των φιλοξενούμενων πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια με απευθείας κόκκινη.
ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Τσίμας, Κουτσούμπας, Μπαρκόσης, Σπυριδάκης, Τσέλλος, Βέλλιος, Νικολόπουλος (83’ Γκριτζάπης), Βλάχος, Καπός, Καντού (85’ Πέππας), Στυλιανός (72’ Μιμηγιάννης)
ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Σάββας Γεωργιάδης): Κοσμίδης, Μπόζιαρης, Τραυλός (37’ Παπακώστας), Κυριακίδης, Δημητριάδης, Τσιάτσιος, Τζερεμές, Χαραλαμπίδης (81’ Σπηλιώτης), Καρράς (68’ Στεργιανός), Κιοσέογλου, Ιγκλέσιας